Інтернет-газета «Ігріс» https://www.igris.com.ua/ Site news Sun, 20 Jul 2014 21:29:34 GMT uCoz Web-Service У п'ятницю, 25 червня Бориспільські податківці надаватимуть електронні ключі платникам податків
Детальну інформацію щодо електронних ключів можна отримати за телефоном: +38 (04595) 5-05-78 та у кабінеті №102 Бориспільської податкової інспекції.]]>
https://www.igris.com.ua/news/u_p_jatnicju_25_chervnja_borispilski_podatkivci_nadavatimut_elektronni_kljuchi_platnikam_podatkiv/2014-07-21-1165 Економіка і бізнес redaktor https://www.igris.com.ua/news/2014-07-21-1165 Sun, 20 Jul 2014 21:29:34 GMT
Платниками Бориспільщини за І півріччя 2014 року сплачено до бюджету 425,6 мільйонів гривень
Незважаючи на те, що два великих підприємства, які зареєстровані у Бориспільській податковій інспекції, перебувають в стадії банкрутства і не сплачують єдиний соціальний внесок, у порівнянні з аналогічним періодом минулого року надходження по вказаному не зменшились.

З кожним днем зростає кількість осіб, які виявили бажання брати участь у добровільній сплаті єдиного внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування. Так, з початку року фахівцями Бориспільської ОДПІ укладено 26 договорів про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Також, Бориспільські податківці звертають увагу на те що, серед платників єдиного соціального внеску все більшої популярності набуває сервіс електронного звітування. Так, як для його використання платникам достатньо лише отримати в органах Міндоходів безкоштовний електронний ключ та завантажити відповідне програмне забезпечення.

Порівнюючи січень 2013 року та червень 2014 року то, в січні 2013 році подавали звітність в електронному вигляді 76,8% платників єдиного соціального внеску, то вже в червні 2014 цей показник складає майже 90% або понад 600 суб’єктів господарювання.

Шановні платники податків!
По запитаннях щодо адміністрування єдиного соціального внеску, в тому числі, заключення договорів про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування можна звернутися до Бориспільської ОДПІ ГУ Міндоходів у Київській області: 1 поверх, каб. 104, або за номером (04595) 5-54-32.]]>
https://www.igris.com.ua/news/platnikami_borispilshhini_za_i_pivrichchja_2014_roku_splacheno_do_bjudzhetu_425_6_miljoniv_griven/2014-07-19-1164 Економіка і бізнес redaktor https://www.igris.com.ua/news/2014-07-19-1164 Sat, 19 Jul 2014 18:13:28 GMT
Мешканці Борисполя переймаються проблемами школи №8
Я надеюсь, в условиях военного времени бориспольские чиновники воруют меньше, депутаты и журналисты их контролируют лучше и у руководства школы №8 есть средства и воля предпринять решительные меры, чтоб территория школы не была проходным двором для бомжей, наркоманов, алкоголиков и вандалов-собаководов (засирающих спортивную площадку).

Для этого нужно:
1. Восстановить целостность ограждения по всему периметру школы №8. Только забор нужен не из сетки (которую вандалы выбивают одним ударом ноги), а из более прочных материалов. Например, железобетонный.
2. Восстановить калитку со стороны спортплощадки. Только приварите ее сваркой так, чтоб сразу не украли (как предыдущий раз). Во время каникул и выходных просьба держать эту калитку закрытой на замок.
3. Непонятно для каких целей сделали аж 5 входов на территорию школы. Нужно оставить только 2 – один центральный и один для въезда автотранспорта.
4. Сделать полноценные ворота для въезда автотранспорта. Сейчас ворот вообще нет, вместо них что-то похожее на шлагбаум.
5. Разместить большого размера знаки, запрещающие выгул собак, на всех входах на территорию школы (только вешайте повыше, чтоб не достали). На данный момент все знаки уничтожены вандалами-собаководами.
6. Проинструктировать охранников, чтоб регулярно делали обход и прогоняли с территории вандалов-собаководов, алкоголиков и наркоманов.
7. Поставить там наряд милиции для образцово-показательного штрафования нарушителей - незаконный выгул животных на территории школы №8 осуществляется ежедневно по утрам, а алкоголики там бухают регулярно по ночам.

Не будьте равнодушны к учреждению, в котором учатся наши дети! Помогите решить эту проблему!

С уважением, Игорь Попов]]>
https://www.igris.com.ua/news/meshkanci_borispolja_perejmajutsja_problemami_shkoli_8/2014-07-17-1163 Народні новини redaktor https://www.igris.com.ua/news/2014-07-17-1163 Thu, 17 Jul 2014 10:41:11 GMT
У Борисполі і районі правоохоронці провели оперативно-профілактичні заходи Borispol.org.ua

Перед тим, як особовий склад заступив на службу, начальник міліції громадської безпеки Бориспільського міськвідділу Володимир Луценко провів інструктаж. Підполковник міліції довів підлеглим маршрути патрулювання, чітко визначені завдання щодо перевірки осіб, схильних до вчинення злочинів, зачитав орієнтування та наголосив на обов’язковому дотриманні заходів особистої безпеки.

Завдяки спільним зусиллям правоохоронців виявлено та знищено 2 посіви снодійного маку, загальною кількістю близько 800 кущів забороненого зілля та у двох мешканців вилучено по 5 грамів канабісу, який вони зберігали для власного вживання.

Впродовж двох днів правоохоронці розкрили 2 крадіжки. Так, працівники патрульної служби міліції при огляді легкового автомобіля з причепом виявили та вилучили 20 секцій металевої огорожі, походження яких водій пояснити не зміг. Невдовзі до Бориспільського міськвідділу міліції зателефонував мешканець столиці та повідомив, що з дачної ділянки, розташованої в селі Рогозів, викрадено металеву огорожу. Як з’ясували правоохоронці, саме ці вилучені секції і виявилися викраденою огорожею. Наразі вирішується питання щодо повернення викраденого майна власнику.
Також на території Бориспільського району стражі порядку затримали раніше судимого 27-річного місцевого мешканця, який підозрюється у скоєнні зґвалтування 26-річної дівчини.

Загалом, за період відпрацювання правоохоронці Бориспільщини притягнули 55 осіб до адміністративної відповідальності за дрібне хуліганство, порушення правил адміністративного нагляду, розпиття спиртних напоїв у громадських місцях та за скоєння інших видів правопорушень.]]>
https://www.igris.com.ua/news/u_borispoli_i_rajoni_pravookhoronci_proveli_operativno_profilaktichni_zakhodi/2014-07-17-1162 Кримінал redaktor https://www.igris.com.ua/news/2014-07-17-1162 Thu, 17 Jul 2014 09:23:53 GMT
Порошенко підписав закон про конфіскацію майна фінансистів терору в країні
Президент України Петро Порошенко підписав Закон України № 1533-VII «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо кримінальної відповідальності за фінансування сепаратизму».

Згідно з новим законом, фінансування дій, скоєних з метою зміни меж території або державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією, карається позбавленням волі на строк від 3 до 5 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до двох років і з конфіскацією майна.

Фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу, захоплення державної влади, карається позбавленням волі на строк від 5 до 7 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до двох років та з конфіскацією майна.

Нагадаємо, напередодні губернатор Дніпропетровщини Ігор Коломойський заявив: «Держава сьогодні просто зобов'язане провести конфіскацію майна, заводів, акцій прихильників сепаратизму. Всіх тих, хто фінансував і продовжує фінансувати терор в країні. Вдумайся, мало того, що вони вперлися на безконкурсній основі, фактично безоплатно, десятки заводів, енергокомпаній, Укртелеком, але сьогодні за рахунок цих підприємств Янукович і його поплічники фактично спонсорують вбивство наших громадян».]]>
https://www.igris.com.ua/news/poroshenko_pidpisav_zakon_pro_konfiskaciju_majna_finansistiv_teroru_v_krajini/2014-07-11-1161 Україна redaktor https://www.igris.com.ua/news/2014-07-11-1161 Fri, 11 Jul 2014 08:42:20 GMT
Сумне свято. Янукович відзначає день народження без гостей
"Наскільки мені відомо, ніякого торжества цього року не буде - вони будуть відзначати свої дні народження в Сочі скромно, разом з сім'ями, без запрошення російських або українських політиків. Хіба що, може бути, на святі буде ростовський друг Віктора Федоровича, у якого він жив. Ваш колишній президент тепер звичайний російський пенсіонер і першим особам країни він не цікавий", - повідомив Мітволь.

За його словами, Янукович цього року відсвяткує своє 64-річчя і без колишніх однопартійців і улюблених зірок естради.

Зокрема, на 60-річчі у 2010 році, Януковича виступав Філіп Кіркоров.


"З нами ніхто не зв'язувався і нікуди не кликав співати", - повідомив чоловік і продюсер Таїсії Повалій Ігор Ліхута.

Як повідомляється, той же відповіли і інші улюблені виконавці екс-президента. Не збираються вітати Януковича і його українські друзі та родичі.

"Якби я знала куди дзвонити, може бути, і зателефонувала б, а так - від нього немає новин вже дуже давно", - сказала сестра Януковича Лідія, яка живе в Єнакієвому і працює двірником.

У четвер, 10 липня, відзначати 41-річчя буде і старший син Януковича Олександр. Останні роки вони влаштовували подвійне свято на кримській держдачі Зоря.]]>
https://www.igris.com.ua/news/sumne_svjato_janukovich_vidznachae_den_narodzhennja_bez_gostej/2014-07-09-1160 Україна redaktor https://www.igris.com.ua/news/2014-07-09-1160 Wed, 09 Jul 2014 17:55:12 GMT
Колишнього главу Microsoft Україна призначили заступником голови Адміністрації Президента
Прези...]]>

Президент України Петро Порошенко представив нового заступника голови своєї адміністрації Дмитра Шимківа на зустрічі з представниками громадських реформаторських рухів. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

"Я хотів би уявити людину, яка буде відповідати за реформи, якому я як президент довіряю", - повідомив Порошенко.

Незабаром після цього на сайті президента з'явилося повідомлення про призначення Дмитро Шимківа заступником глави АП з питань проведення адміністративних, соціальних і економічних реформ.

"На базі Адміністрації Президента буде створена єдина платформа і місце для взаємодії в питаннях впровадження реформ і консолідації між президентом, урядом, Верховною Радою і, найголовніше, громадянським суспільством", - заявив П. Порошенко.

Також у повідомленні наголошується, що однією з перших завдань Шимківа на новому посту стане впровадження електронного урядування в Адміністрації Президента України.

Раніше повідомлялося, що Дмитро Шимків звільнився з поста глави компанії Microsoft Україна. Тимчасово виконуючим обов'язки глави компанії призначена директор по роботі з органами влади та установами освіти і науки Надія Васильєва.

Ряд ЗМІ повідомив з посиланням на джерело в адміністрації президента, що Шимків буде призначений заступником глави АП з питань проведення адміністративних, соціальних і економічних реформ.

Гендиректор Microsoft Україна став відомий широкій громадськості завдяки підтримці Евромайдана - у грудні минулого року він взяв відпустку за свій рахунок і приєднався до масових акцій протесту в центрі Києва.]]>
https://www.igris.com.ua/news/kolishnogo_glavu_microsoft_ukrajina_priznachili_zastupnikom_golovi_administraciji_prezidenta/2014-07-09-1159 Україна redaktor https://www.igris.com.ua/news/2014-07-09-1159 Wed, 09 Jul 2014 17:42:00 GMT
Підсумки 7 липня: підриви залізничних мостів на Донбасі і смерть Шеварднадзе Влада ЛНР припинили діяльність ПриватБанку на підконтрольній їм території

У Луганську і Луганській області пов...]]>
Влада ЛНР припинили діяльність ПриватБанку на підконтрольній їм території

У Луганську і Луганській області повністю припинив свою діяльність ПриватБанк. "Вони хотіли вивезти активи, серверну базу. І з бійцями ми зберегли активи, депозити і сервера в Луганській народній республіці для подальшої роботи", - заявив представник ЛНР.

Він підкреслив, що ПриватБанк не буде працювати на території ЛНР.


Крім того, ProCreditBank призупинив роботу свого відділення в Донецьку через напруженій обстановки в місті.

Порошенко звернувся до своїх друзів і передплатникам у Facebook

Президент України Петро Порошенко через свою особисту сторінку в Facebook звернувся до своїх друзів і передплатникам. Він заявив, що тепер його особисті сторінки буде вести його команда. "Всі мої особисті пости будуть починатися з двох букв ПП", - зазначив президент.


Для евакуації мирного населення із зони АТО створено три коридори

Для виведення мирного населення з районів АТО створені три транзитних коридору і вжиті всі заходи для безпеки людей, які будуть пересуватися по цих коридорах, повідомив віце-прем'єр-міністр, міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Володимир Гройсман.

Порошенко доручив розробити для Донбасу інформаційне мовлення

Президент України Петро Порошенко заявив, що Національна рада України з питань з телебачення і радіомовлення повинен зайняти жорстку позицію в області інформаційної безпеки і розробити програму спеціального інформаційного мовлення для Донбасу.

"Населення Донбасу вимагає правдивої інформації про Україну", - сказав президент. За його словами, не можна допустити спотворення фактів в інформуванні про хід подій у Луганській і Донецькій областях.

СБУ затримала двох диверсантів з групи "Беса"

Контррозвідка Служби безпеки України затримала на території Харківської області двох громадян України. Затримані нібито причетні до розвідувально-диверсійній групі Головного розвідувального управління Генерального штабу Збройних Сил Російської Федерації, яка діяла під керівництвом Ігоря Безлер по прізвиську Біс.

Сепаратисти вивезли з музею в Донецьку танк

"Ополченці" вивезли радянський танк Т-54 з музею Великої Вітчизняної війни в Донецьку. В Антрациті озброєними людьми з постаменту був знятий танк Т-34.


Втікший екс-депутат Шепелєв оголошений в розшук

Колишній народний депутат Олександр Шепелєв оголошений в розшук, де він може перебувати, невідомо, повідомив прокурор Києва Сергій Юлдашев. "Він міг відправитися в будь-яку точку світу. Це може бути Європа, хоча він був у міжнародному розшуку, і це малоймовірно. Можливо, він у Росії. Але це всього лише наші припущення", - зазначив він.

Раді пропонують дозволити позбавляти громадянства України за сепаратизм

У Верховній Раді України зареєстровано законопроект, що дозволяє позбавляти громадянства України за вчинення злочинів, пов'язаних з посяганням на територіальну цілісність і недоторканність країни або державною зрадою. Авторами законопроекту є народні депутати від фракції Свобода Юрій Михальчишин, Маркіян Лопачак і Михайло Головко.

На Донбасі підірвали залізничні мости

Біля села Новобахмутівка Донецької області підірвали залізничний міст, що проходить над дорогою Слов'янськ - Донецьк - Маріуполь. У момент вибуху моста на залізничній лінії знаходився вантажний склад. Прольоти залізничного моста обрушилися на автомобільну дорогу.


Цього ж дня в Луганській області підірвали залізничний міст через річку Тепла.

Крім того, невідомі підірвали міст через річку Сіверський Донець на дорозі Красний Лиман - Артемівськ - Горлівка в Донецькій області.

Жителів взятих міст Донбасу перевірять на "тероризм"

Міліція проводить перевірку всіх громадян звільнених міст Донецької області на предмет співпраці з незаконними збройними формуваннями, повідомив радник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко.

Він підкреслив, що МВС та інші державні структури не дозволять жодній людині, "руки якого забруднені кров'ю", який брав участь у викраденнях людей, тортурах, вбивствах, залишитися безкарним.

Кличко визнав, що центр Києва небезпечний для городян

Центр Києва не є безпечним для киян, заявив мер Віталій Кличко. Він повідомив, що з боку окремих майданівців звучать погрози підпалити мерію. "На превеликий жаль, центр Києва не є безпечним для киян", - зазначив Кличко.

Порошенко затвердив план звільнення Донбасу

Президент України Петро Порошенко детально затвердив план звільнення Донбасу від сепаратистів, в тому числі затверджені плани визволення Луганська та Донецька. Про це повідомив заступник секретаря РНБО, екс-в.о. глави Міноборони Михайло Коваль.

Роснефть початку геологічну розвідку на шельфі Чорного моря

Російська державна нафтогазова компанія Роснефть приступила до виконання комплексу сейсморозвідувальних робіт на Южно-Чорноморському ліцензійній ділянці в акваторії російського сектора Чорного моря.

Обсяг сейсморозвідувальних робіт методом 3D складе більше трьох тисяч квадратних кілометрів. Розвідувальні роботи триватимуть до осені.

Помер екс-президент Грузії Едуард Шеварднадзе

7 липня 12 ранку на 87 році життя в Тбілісі помер екс-президент Грузії, екс-глава МЗС Радянського Союзу Едуард Шеварднадзе.

Шеварднадзе був істинним і ідеальним представником грузинського народу і дуже талановитим політиком, згадує перший президент СРСР Михайло Горбачов.

Слідча комісія Ради звинуватила Януковича у розстрілах на Майдані

Тимчасова слідча комісія Верховної Ради з розслідування розстрілів демонстрантів в Києві 18-20 лютого вважає, що масове вбивство людей на Майдані здійснила злочинне угруповання на чолі з екс-президентом Віктором Януковичем. Про це повідомив голова ТСК, народний депутат Геннадій Москаль.

Люди почали повертатися в свої будинки на Донбасі

У східних регіонах України люди почали повертатися в свої будинки після припинення антитерористичної операції в Слов'янську, Краматорську, Дружківці і Артемівську Донецької області. Про це заявив радник міністра внутрішніх справ України Зорян Шкіряк.


Православні проводили в останню путь митрополита Володимира

Сотні людей проводили в останню путь главу УПЦ МП Блаженнішого митрополита Володимира. Міжнародне агентство відеоновин Ruptly зняло репортаж з місця подій.

Кабмін розробив план по зменшенню споживання газу

Кризовий енергетичний штаб розробив комплексний план заходів щодо стимулювання зменшення споживання природного газу та щодо стимулювання заміщення його альтернативними видами палива. У Кабміні зазначили, що заходи спрямовані на підприємства теплопостачання, промислових споживачів, бюджетних установ, організацій і населення.

Силовики взяли кордон з Росією під вогневої контроль

Кордон України закрита вогневим контролем, заявив радник міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко. "Кордон закритий так званим вогневим прикриттям, тобто, якщо з боку Росії буде прориватися якась бронетехніка, або якісь КамАЗи - працюють наші розвідники, наводчики, і вона буде знищуватися з повітря, або вогнем артилерії", - повідомив він.

Відновлено водопостачання чотирьох звільнених міст на Донбасі

Відновлено енергопостачання насосних підстанцій, що подають воду в Слов'янськ, Краматорськ, Дружковку і Костянтинівку Донецької області. Співробітники ДТЕК-Донецькобленерго і підприємства Високовольтні мережі відновили роботу високовольтних ліній Бантишева-Райгородська і Райгородська-СлавТЕС. Ці лінії і подають напругу на насосні підстанції.]]>
https://www.igris.com.ua/news/pidsumki_7_lipnja_pidrivi_zaliznichnikh_mostiv_na_donbasi_i_smert_shevardnadze/2014-07-08-1158 Україна redaktor https://www.igris.com.ua/news/2014-07-08-1158 Tue, 08 Jul 2014 08:19:04 GMT
Рейтинг викрадань в Києві: ДАІ назвала найбільш небезпечні вулиці
Зокрема, угони почастішали в Дарницькому районі. В цілому, найчастіше автомобілі викрадають за вулиць Григоренка, Урлівська, Чавдар і на Харківського шосе.

Якщо аналізувати кількість викрадень по днях тижня, то найчастіше автомобілі викрадали у вівторок, середу і суботу. В основному крадіжки скоюють у нічний час доби.

За кількістю викрадених автомобілів найпопулярніші - Lada, Toyota і Daewoo. П'ятірку «лідерів» замикають автомобілі марки Mitsubishi і Mazda.

«Злодіям достатньо 2-3 хвилин, щоб заволодіти вашим авто, і ще менше часу, щоб покинути місце злочину і виїхати за межі міста», - каже начальник відділу ДАІ Дарницького району Федір Полонський. «Тому ми рекомендуємо залишати автомобілі на стоянках, що охороняються або в гаражних боксах. Якщо такої можливості немає, радимо автовласникам залишати транспорт під освітленням - не кожен злодій зважиться вчинити крадіжку на увазі». Не варто скупитися на протиугінні засоби.

Державтоінспекція радить у випадку викрадення автомобіля негайно звертатися до міліції.

Практика показує: чим швидше правоохоронці дізнаються про злочин, тим більше шансів по «гарячих» слідах затримати зловмисників.

Найбільш ефективними засобами проти незаконного заволодіння автотранспортом у Державтоінспекції називають механічні замки, блокуючі коробку передач, кермо і педалі. Також допомагають всякі саморобні пристосування - наприклад, тумблер, що відключає електроживлення, або пристрій, який блокує подачу палива.]]>
https://www.igris.com.ua/news/rejting_vikraden_v_kievi_dai_nazvala_najbilsh_nebezpechni_vulici/2014-07-08-1157 Кримінал redaktor https://www.igris.com.ua/news/2014-07-08-1157 Tue, 08 Jul 2014 08:04:51 GMT
Порошенко звільнив керівника антитерористичного центру при СБУ Крутова
Іншими указами президент призначив Василя Грицака першим заступником глави СБУ і керівником антитерористичного центру при СБУ.

Також Порошенко звільнив Владислава Бухарєва з посади першого заступника глави СБУ - начальника головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю центрального управління СБУ і призначив на цю посаду Юрія Артюхова.

Василь Крутов був призначений керівником Антитерористичного центру при Службі безпеки України та першим заступником глави СБУ 14 квітня наказом, підписаним і. о. президента України, головою Верховної Ради Олександром Турчиновим.]]>
https://www.igris.com.ua/news/poroshenko_zvilniv_kerivnika_antiteroristichnogo_centru_pri_sbu_krutova/2014-07-08-1156 Україна redaktor https://www.igris.com.ua/news/2014-07-08-1156 Tue, 08 Jul 2014 08:01:01 GMT
Кримчан закликають доносити на проукраїнських жителів
Як наголошується в листівках, "громадяни Росії" повинні зупинити фашизм, повідомивши в регіональне управління ФСБ РФ про всіх учасників "Майдану" і тих, хто є противником "повернення Криму до РФ".

]]>
https://www.igris.com.ua/news/krimchan_zaklikajut_donositi_na_proukrajinskikh_zhiteliv/2014-07-08-1155 Суспільство redaktor https://www.igris.com.ua/news/2014-07-08-1155 Tue, 08 Jul 2014 07:56:57 GMT
З 1 липня в Україні збільшується розмір допомоги при народженні дитини
"Допомога при народженні дитини призначається у розмірі 41,2 тис. гривень. Виплата допомоги здійснюється одноразово в сумі 10,3 тис. гривень, решта суми допомоги виплачується протягом наступних 36 місяців рівними частинами у порядку, встановленому Кабінетом міністрів України", - йдеться в законі.

Так, з сьогоднішнього дня сума не буде залежати від того, якою дитина народилася: першою, другою, третьою і т.д., державою встановлено фіксований розмір допомоги за кожну дитину - 41,2 тис. грн.

Відразу після народження дитини, батькам буде виплачуватися 10,3 тис. грн. Решта суми допомоги - 30,9 тис. грн - родина буде отримувати протягом 36 місяців по 860 грн щомісяця.]]>
https://www.igris.com.ua/news/z_1_lipnja_v_ukrajini_zbilshuetsja_rozmir_dopomogi_pri_narodzhenni_ditini/2014-07-01-1154 Суспільство redaktor https://www.igris.com.ua/news/2014-07-01-1154 Tue, 01 Jul 2014 09:15:25 GMT
Податок на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки Які строки сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки?<...]]> Які строки сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки?

Відповідно до п.п. 265.10.1 п. 265.10 ст. 265 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі - ПКУ) податкове зобов’язання за звітний рік з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачується:
а) фізичними особами - протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення;
б) юридичними особами - авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.

Чи застосовуються штрафні санкції та пеня до фізичної особи за несвоєчасну сплату податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки?

Відповідно до п.126.1 cт.126 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755 із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) у разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов’язання протягом строків, визначених ПКУ, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах:
- при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, - у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу;
- при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, - у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.

Після закінчення встановлених ПКУ строків погашення узгодженого грошового зобов’язання на суму податкового боргу нараховується пеня (пп.129.1.1 п.129.1 ст.129 ПКУ).

Пеня, визначена пп.129.1.1 п.129.1 ст.129 ПКУ, нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті (п.129.4 ст.129 ПКУ).

З якого періоду ЮО починає нараховувати податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, на новостворений (нововведений) об’єкт житлової нерухомості?

Згідно з п.п. 265.3.3 п. 265.3 ст. 265 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) база оподаткування об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності ЮО, обчислюється такими особами самостійно виходячи з загальної площі кожного окремого об’єкта оподаткування на підставі документів, що підтверджують право власності на такий об’єкт.

Платники податку – ЮО самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцезнаходженням об’єкта оподаткування декларацію за формою, встановленою у порядку, передбаченому ст.46 ПКУ, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.

Щодо новоствореного (нововведеного) об’єкта житлової нерухомості декларація подається протягом місяця з дня виникнення права власності на такий об’єкт (п.п. 265.7.5 п. 265.7 ст. 265 ПКУ).
Щодо новоствореного (нововведеного) об’єкта житлової нерухомості податок сплачується ФО – платником починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт (абзац другий п.п. 265.7.2 п. 265.7 ст. 265 ПКУ).

Одним з принципів, на якому ґрунтується податкове законодавство України, є рівність усіх платників перед законом, недопущення будь – яких проявів податкової дискримінації – забезпечення однакового підходу до всіх платників податків незалежно від соціальної, расової, національної, релігійної приналежності, форми власності юридичних осіб, громадянства фізичних осіб, місця походження капіталу (п.п. 4.1.2 п. 4.1 ст. 4 ПКУ).

Таким чином, ЮО починає нараховувати податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, на новостворений (нововведений) об’єкт житлової нерухомості з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт.

Яким чином виконуються обов’язки по сплаті податку на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки, якщо об’єкт житлової нерухомості перебуває у власності неповнолітньої особи?

Згідно із ст.6 Сімейного кодексу України від 10 січня 2002 року № 2947-III правовий статус дитини має особа до досягнення нею повноліття.

Неповнолітньою вважається дитина у віці від чотирнадцяти до вісімнадцяти років.
Відповідно до п.99.2 cт.99 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755 із змінами та доповненнями грошові зобов’язання неповнолітніх осіб виконуються їх батьками (усиновителями), опікунами (піклувальниками) до набуття неповнолітніми особами цивільної дієздатності в повному обсязі.

Батьки (усиновителі) неповнолітніх і неповнолітні у разі невиконання грошових зобов’язань неповнолітніх несуть солідарну майнову відповідальність за погашення грошових зобов’язань та/або податкового боргу.]]>
https://www.igris.com.ua/news/podatok_na_nerukhome_majno_vidminne_vid_zemelnoji_diljanki/2014-06-30-1153 Економіка і бізнес redaktor https://www.igris.com.ua/news/2014-06-30-1153 Mon, 30 Jun 2014 09:03:08 GMT
Штраф за несвоєчасну сплату податку на нерухоме майно
Контролюючі органи надсилають платникам податку за місцем їх податкової адреси податкові повідомлення-рішення про сплату суми податку та відповідні платіжні реквізити до 1 липня року, що настає за базовим податковим періодом, тобто за 2013 рік до 1 липня 2014 року.

Фізичні особи зобов’язані сплатити податок на нерухоме майно протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.

Платники податку – юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцезнаходженням об’єкта оподаткування декларацію встановленої форми з розбивкою річної суми податку рівними частками поквартально. Для новостворених об’єктів житлової нерухомості така декларація подається протягом місяця з дня виникнення права власності на даний об’єкт.

Тобто, платники податку – юридичні особи зобов’язані були подати декларації за звітний 2014 рік до 20 лютого 2014 року, в яких розрахувати податкове зобов’язання за 2014 рік з поквартальною розбивкою. Юридичні особи сплачують податок на нерухоме майно авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом (стаття 265 Податкового кодексу України).

Оскільки з 01.04.2014 Законом України від 27.03.2014 №1166-VII "Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні" внесено зміни до ст. 265 Податкового кодексу України, зокрема, слова "житлова площа" замінені словами "загальна площа", юридичним особам необхідно здійснити перерахунок податку, подавши уточнюючі декларації. Зробити це необхідно до закінчення граничного терміну сплати авансових внесків з податку на нерухоме майно за II квартал 2014 року, тобто до 30 липня 2014 року.

Якщо платники податку на нерухоме майно не сплачують вчасно податок, то такі платники притягуються до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах:
- при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, - у розмірі 10% погашеної суми податкового боргу;
- при затримці більше 30 календарних днів - у розмірі 20% погашеної суми податкового боргу.
Після закінчення встановлених Податкового кодексу України строків погашення узгодженого грошового зобов’язання на суму податкового боргу нараховується пеня із розрахунку 120% річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті.

Порядок нарахування штрафних санкцій та пені визначений статтями 126 і 129 Податкового кодексу України.]]>
https://www.igris.com.ua/news/shtraf_za_nesvoechasnu_splatu_podatku_na_nerukhome_majno/2014-06-30-1152 Економіка і бізнес redaktor https://www.igris.com.ua/news/2014-06-30-1152 Mon, 30 Jun 2014 08:59:49 GMT
Податкова знижка: запитували - відповідаємо До якого податкового органу подається річна декларація якщо особа-декларант проживає не за місцем своєї реєстрації ?
...]]>
До якого податкового органу подається річна декларація якщо особа-декларант проживає не за місцем своєї реєстрації ?

Якщо така особа проживає не за місцем реєстрації (прописки), а в іншому місці, то вона має подати декларацію до контролюючого органу за податковою адресою, тобто за місцем реєстрації згідно з паспортними даними.

Якими платіжними документами мають бути підтверджені витрати ?

До податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема, квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця. У зазначених документах обов’язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, надання) (п.п. 166.2.1 п. 166.2 ст. 166 Податкового кодексу України).

Чи є обмеженя розміру податкової знижки ?

П.п. 166.4.2 п. 166.4 ст. 166 Податкового кодексу України передбачено, що загальна сума податкової знижки, нарахована платнику податку в звітному податковому році, не може перевищувати суми річного загального оподатковуваного доходу платника податку, нарахованого як заробітна плата, зменшена з урахуванням положень п. 164.6 ст. 164 Податкового кодексу України.
У разі якщо сума податку, утриманого із заробітної плати, перевищує розраховану суму податку, то така сума підлягає поверненню платнику податку.

Чи можна суму, сплачену за навчання в наступному році, враховувати при визначенні витрат для отримання права на податкову знижку?

Ні, не можна. Згідно з п. 166.3 ст. 166 Податкового кодексу України платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року, визначеного з урахуванням положень п. 164.6 ст. 164 Податкового кодексу України, фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати.

Чи має право отримати один з батьків податкову знижку за навчання працюючого студента?

Ні, якщо студент протягом року одночасно навчався і працював, отримував заробітну плату, то право на податкову знижку за наслідками звітного податкового року має сам студент за умови документального підтвердження понесених витрат на навчання, а не його батьки, так як він вже не перебуває на їх утриманні.

Чи має право бабусі скористатись правом на податкову знижку ?

Відповідно до п.п. 166.3.3 п. 166.3 ст. 166 Податкового кодексу України платник податку може включити до податкової знижки суму коштів, сплачених платником податку на користь закладів освіти для компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти такого платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення, який не одержує заробітної плати.
При цьому членами сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення вважаються батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені. Інші члени сім’ї фізичної особи вважаються такими, що мають другий ступінь споріднення (п.п. 14.1.263 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України).]]>
https://www.igris.com.ua/news/podatkova_znizhka_zapituvali_vidpovidaemo/2014-06-30-1151 Економіка і бізнес redaktor https://www.igris.com.ua/news/2014-06-30-1151 Mon, 30 Jun 2014 07:34:46 GMT
З 1 липня змінюються ставки податку на доходи фізичних осіб при отриманні пасивних доходів Оподаткування заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами здійснюватиметься так само - за ставками: 15 відсотків бази оподаткування (загальний відсоток), 17 відсотків (якщо база оподаткування в календарному місяці перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року).
Разом з тим встановлюється прогресивна шкала оподаткування податком на доходи фізичних осіб пасивних доходів, а саме: при перерахунку загального річного оподатковуваного доходу для бази оподаткування доходів у формі процентів, дивідендів, роялті та інвестиційного прибутку застосовуються такі ставки:
- якщо база оподаткування звітного податкового року не перевищує 204 прожиткових мінімуми - 15 відсотків;
- якщо база оподаткування звітного податкового року перевищує 204 прожиткових мінімуми, але не перевищує 396 прожиткових мінімумів, до суми такого перевищення - 20 відсотків;
- якщо база оподаткування звітного податкового року перевищує 396 прожиткових мінімумів, до суми такого перевищення - 25 відсотків.

Як з 01.07.2014 оподатковуватимуться доходи у вигляді заробітної плати?

Оподаткування доходів фізичних осіб регламентується розділом IV Податкового кодексу України (далі – ПКУ) відповідно до п.п. 164.2.1 п. 164.2 ст. 164 якого до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включаються доходи у вигляді заробітної плати, нараховані (виплачені) платнику податку відповідно до умов трудового договору (контракту).
Заробітна плата для цілей розділу IV ПКУ - це основна та додаткова заробітна плата, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, які виплачуються (надаються) платнику податку у зв’язку з відносинами трудового найму згідно із законом (п.п. 14.1.48 п. 14.1 ст. 14 ПКУ).
Під час нарахування доходів у формі заробітної плати база оподаткування визначається як нарахована заробітна плата, зменшена на суму єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, страхових внесків до Накопичувального фонду, а у випадках, передбачених законом, - обов’язкових страхових внесків до недержавного пенсійного фонду, які відповідно до закону сплачуються за рахунок заробітної плати працівника, а також на суму податкової соціальної пільги за її наявності (п. 164.6 ст. 164 ПКУ).
Згідно з п. 167.1 ст. 167 ПКУ ставка податку становить 15 відсотків бази оподаткування щодо доходів, нарахованих (виплачених, наданих) (крім випадків, визначених у пунктах 167.2 - 167.5 цієї статті), у тому числі, але не виключно у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами; виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграш гравця (учасника), отриманий від організатора азартної гри.
Якщо база оподаткування, яка визначена з урахуванням норм п. 164.6 ст. 164 ПКУ щодо доходів, зазначених в абзаці першому цього пункту, в календарному місяці перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року, до суми такого перевищення застосовується ставка 17 відсотків.
Отже, доходи у вигляді заробітної плати, нараховані (виплачені) платнику податку відповідно до умов трудового договору (контракту) включаються до його загального місячного (річного) оподатковуваного доходу та оподатковуються за ставками 15 (17)%.

Чи підлягають оподаткуванню ПДФО згідно з п. 167.5 ст. 167 Податкового кодексу України доходи ФО у вигляді роялті нараховані до 01.07.2014, а виплачені після 01.07.2014?

Відповідно до п.п. 170.3.1. п. 170.3 ст. 170 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ із змінами та доповненнями роялті оподатковуються за правилами, встановленими для оподаткування дивідендів, за ставками 15(17) відсотків, визначеними пунктом 167.1 статті 167 ПКУ.
Оподаткування дивідендів регламентується п. 170.5 ст. 170 ПКУ, згідно з п.п. 170.5.2 якої будь-який резидент, який нараховує дивіденди, включаючи того, що сплачує податок на прибуток підприємств у спосіб, відмінний від загального (є суб’єктом спрощеної системи оподаткування), або звільнений від сплати такого податку з будь-яких підстав, є податковим агентом під час нарахування дивідендів.
Дивіденди, нараховані платнику податку емітентом корпоративних прав - резидентом, що є юридичною особою, оподатковуються за ставкою, визначеною у пункті 167.2 статті 167 цього Кодексу, крім дивідендів на користь фізичних осіб (у тому числі нерезидентів) за акціями або іншими корпоративними правами, які мають статус привілейованих або інший статус, що передбачає виплату фіксованого розміру дивідендів чи суми, яка є більшою за суму виплат, розраховану на будь-яку іншу акцію (корпоративне право), емітовану таким платником податку, які згідно із підпунктом 153.3.7 пункту 153.3 статті 153 цього Кодексу прирівнюються з метою оподаткування до виплати заробітної плати з відповідним оподаткуванням (п.п. 170.5.3 п. 170.5 ст. 170 Кодексу).
Доходи, зазначені у п. 170.5 ст. 170 ПКУ, остаточно оподатковуються під час їх виплати за їх рахунок (пп. 170.5.4 п. 170.5 ст. 170 ПКУ).
Відповідно до змін, внесених до абз. другого п. 167.1 ст. 167 Кодексу оподаткування, зокрема, роялті, нарахованих (виплачених) на користь фізичних осіб протягом звітного місяця, здійснюється податковим агентом під час кожного нарахування (виплати) із застосуванням 15 відсоткової ставки, встановленої абзацом першим цього пункту, що не виключає обов’язку отримувача таких доходів щодо здійснення річного перерахунку за сукупністю ставок, передбачених пунктом 167.5 цієї статті.
Пунктом 167.5 ст. 167 Кодексу передбачено, що при перерахунку загального річного оподатковуваного доходу для бази оподаткування доходів у формі процентів, обчисленої з урахуванням п.п. 164.2.8 п. 164.2 ст. 164 ПКУ, дивідендів, роялті та інвестиційного прибутку застосовуються такі ставки:
- якщо база оподаткування звітного податкового року не перевищує 204 прожиткових мінімуми - 15 відсотків;
- якщо база оподаткування звітного податкового року перевищує 204 прожиткових мінімуми, але не перевищує 396 прожиткових мінімумів, до суми такого перевищення - 20 відсотків;
- якщо база оподаткування звітного податкового року перевищує 396 прожиткових мінімумів, до суми такого перевищення - 25 відсотків.
Отже, виходячи з наведеного, у разі якщо нарахування доходів у вигляді роялті здійснюється податковим агентом на користь фізичних осіб до 01.07.2014р., а їх виплата відбудеться після вказаного періоду, то податковим агентом застосовуватиметься 15(17) відсоткова ставка податку на доходи фізичних осіб, діюча до 01.07.2014р. незалежно від дати їх фактичної виплати. Отримувач такого доходу не здійснює річного перерахунку за сукупністю ставок, передбачених пунктом 167.5 цієї статті.

Чи підлягають оподаткуванню ПДФО згідно з п. 167.5 ПКУ доходи ФО у вигляді процентів, нараховані на депозитний банківський рахунок такої особи до 01.07.2014, а виплачені після 01.07.2014?

Законами України від 27 березня 2014 року № 1166-VII «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» та від 10 квітня 2014 року № 1200-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо усунення окремих неузгодженостей норм законодавства» до Податкового кодексу України внесено зміни, зокрема, у частині оподаткування податком на доходи фізичних осіб доходів у формі процентів.
Так, відповідно до п.п. 164.2.8 п. 164.2 ст. 164 Кодексу до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається, зокрема, дохід у вигляді процентів (крім процентів у сумі, що не перевищує в рік сімнадцять прожиткових мінімумів для працездатної особи, встановлених законом на 1 січня звітного податкового року, процентів, визначених у п.п. 165.1.2 та 165.1.41 п. 165.1 ст. 165 Кодексу
Оподаткування, зокрема, процентів, сума яких обчислюється з урахуванням п.п. 164.2.8 п. 164.2 ст. 164 Кодексу, нарахованих (виплачених) на користь фізичних осіб протягом звітного місяця, здійснюється податковим агентом під час кожного нарахування (виплати) із застосуванням ставки, встановленої абзацом першим цього пункту, що не виключає обов’язку отримувача таких доходів щодо здійснення річного перерахунку за сукупністю ставок, передбачених п. 167.5 ст. 167 ПКУ (абзац другий п. 167.1 ст. 167 ПКУ).
Пунктом 167.5 ст. 167 ПКУ передбачено, що при перерахунку загального річного оподатковуваного доходу для бази оподаткування доходів у формі процентів, обчисленої з урахуванням п.п. 164.2.8 п. 164.2 ст. 164 ПКУ, дивідендів, роялті та інвестиційного прибутку застосовуються такі ставки:
- якщо база оподаткування звітного податкового року не перевищує 204 прожиткових мінімуми - 15 відсотків;
- якщо база оподаткування звітного податкового року перевищує 204 прожиткових мінімуми, але не перевищує 396 прожиткових мінімумів, до суми такого перевищення - 20 відсотків;
- якщо база оподаткування звітного податкового року перевищує 396 прожиткових мінімумів, до суми такого перевищення - 25 відсотків.
Водночас, пунктом 12 Закону № 1200 внесено доповнення до підрозділу 1 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу, а саме: на період з 1 квітня до 1 липня 2014 року призупинити дію п.п. 164.2.8 п. 164.2 ст. 164 цього Кодексу в частині включення до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу у вигляді процентів на поточний або депозитний (вкладний) банківський рахунок, вклад (депозитний) до небанківських фінансових установ згідно із законом або на депозитний (ощадний) сертифікат та абзаців другого – четвертого п. 167.2 ст. 167 цього Кодексу у частині оподаткування процентів.
Таким чином доходи, у вигляді процентів, нараховані податковим агентом фізичній особі на її депозитний банківський рахунок до 01.07.2014, а виплачені після 01.07.2014 не оподатковуються.

Чи включаються до загального річного перерахунку проценти, дивіденди, роялті та інвестиційний прибуток, які нараховані та виплачені до 01.07.2014 ?

Відповідно до п.п. 164.2.8 п. 164.2 ст. 164 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі - ПКУ) до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається дохід у вигляді дивідендів, виграшів, призів, процентів (крім процентів у сумі, що не перевищує в рік сімнадцять прожиткових мінімумів для працездатної особи, встановлених законом на 1 січня звітного податкового року, процентів, визначених у п.п. 165.1.2 та 165.1.41 п. 165.1 ст. 165 ПКУ, дивідендів, визначених у п.п. 165.1.18 п. 165.1 ст. 165 ПКУ, а також виграшів та призів у державну грошову лотерею в розмірах, передбачених у п.п. 165.1.46 п. 165.1 ст. 165 ПКУ.
Оподаткування процентів, сума яких обчислюється з урахуванням п.п. 164.2.8 п. 164.2 ст. 164 ПКУ, дивідендів, роялті та інвестиційного прибутку, нарахованих (виплачених) на користь фізичних осіб протягом звітного місяця, здійснюється податковим агентом під час кожного нарахування (виплати) із застосуванням ставки, встановленої абзацом першим цього пункту, що не виключає обов’язку отримувача таких доходів щодо здійснення річного перерахунку за сукупністю ставок, передбачених п. 167.5 ст. 167 ПКУ (абзац другий п. 167.1 ст. 167 ПКУ).
Пунктом 167.5 ст. 167 ПКУ передбачено, що при перерахунку загального річного оподатковуваного доходу для бази оподаткування доходів у формі процентів, обчисленої з урахуванням п.п. 164.2.8 п. 164.2 ст. 164 ПКУ, дивідендів, роялті та інвестиційного прибутку застосовуються такі ставки:
- якщо база оподаткування звітного податкового року не перевищує 204 прожиткових мінімуми - 15 відсотків;
- якщо база оподаткування звітного податкового року перевищує 204 прожиткових мінімуми, але не перевищує 396 прожиткових мінімумів, до суми такого перевищення - 20 відсотків;
- якщо база оподаткування звітного податкового року перевищує 396 прожиткових мінімумів, до суми такого перевищення - 25 відсотків.
Законом України від 10 квітня 2014 року № 1200-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо усунення окремих неузгодженостей норм законодавства внесено зміни до Закону № 1166 щодо оподаткування дивідендів, норми яких набирають чинності з 1 січня 2015 року.
Отже, доходи, отримані платником податку у вигляді дивідендів протягом 2014 року, незалежно від періоду нарахування (виплати), та процентів, роялті, інвестиційного прибутку, які нараховані (виплачені) платнику податку до 01.07.2014 або нараховані до 01.07.2014, а виплачені після 01.07.2014, не включатимуться до перерахунку загального річного оподатковуваного доходу за 2014 рік.]]>
https://www.igris.com.ua/news/z_1_lipnja_zminjujutsja_stavki_podatku_na_dokhodi_fizichnikh_osib_pri_otrimanni_pasivnikh_dokhodiv/2014-06-30-1150 Економіка і бізнес redaktor https://www.igris.com.ua/news/2014-06-30-1150 Mon, 30 Jun 2014 07:24:43 GMT
Чи будуть оподатковуватись пенсії великих розмірів з 1 липня 2014 року?
До загального місячного (річного) оподаткованого доходу платника податку включаються суми пенсій або щомісячного довічного грошового утримання, отримуваних платником податку з Пенсійного фонду України чи бюджету згідно із законом, якщо їх розмір перевищує десять тисяч гривень на місяць, - у частині такого перевищення, а також пенсій з іноземних джерел, якщо згідно з міжнародними договорами такі пенсії підлягають оподаткуванню чи оподатковуються у країні їх виплати.

Отже, якщо ваша пенсія перевищує 10 000 грн, до прикладу 12 170 грн, то з 1 липня різниця (2 170) – оподатковується за ставкою 15%, це у випадку, якщо сума перевищення залишається у межах 10 мінімальних зарплат (12 180 грн), а з вищої суми – 17%.]]>
https://www.igris.com.ua/news/chi_budut_opodatkovuvatis_pensiji_velikikh_rozmiriv_z_1_lipnja_2014_roku/2014-06-30-1149 Економіка і бізнес redaktor https://www.igris.com.ua/news/2014-06-30-1149 Mon, 30 Jun 2014 07:11:10 GMT
Бориспільському чиновнику загрожує позбавлення волі за хабар відділення фонду держмайна України у Київській області Володимир Саленко звинувачується ...]]> відділення фонду держмайна України у Київській області Володимир Саленко звинувачується в отриманні хабара в розмірі 115 тис. гривень. Обвинувальний акт у справі направлено до суду прокуратурою Київської області. - Про це повідомляє Київ Vласть .

Обвинувальний акт відносно Саленко Володимира Ігоревича і його спільниці, які звинувачуються в отриманні хабара в розмірі 115 тис. гривень, спрямований прокуратурою до Бориспільського міськрайонного суду, - йдеться у повідомленні.

Угода укладалася в продовженні Саленко договору оренди нежитлового приміщення державної власності в Борисполі, загальною площею більше 1,2 тис. кв. Встановлено, що грошові кошти отримані через спільницю від директора одного з підприємств.

Злочинні дії держслужбовця кваліфіковані за ч. 4 ст. 368 КК України (одержання службовою особою, яка займає відповідальне становище неправомірної вигоди з використанням наданої йому влади та службового становища поєднаного з вимаганням неправомірної вигоди).

Зараз матеріали кримінальної виробництва з обвинувальним актом направлено до суду для розгляду по суті.

Володимиру Саленко загрожує позбавлення волі на строк від восьми до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна та зі спеціальною конфіскацією. А його спільницю звинувачують у пособництві в отриманні службовою особою неправомірної вигоди для себе, поєднаному з вимаганням неправомірної вигоди.]]>
https://www.igris.com.ua/news/borispilskomu_chinovniku_zagrozhue_pozbavlennja_voli_za_khabar/2014-06-27-1148 Кримінал redaktor https://www.igris.com.ua/news/2014-06-27-1148 Fri, 27 Jun 2014 03:21:21 GMT