Інтернет-газета ІгрісФото панорама БорисполяПрапор Борисполя
Фото панорама БорисполяВівторок, 13 вересня 2016, 05:19
» » » ПРИЙНЯТО НОВИЙ МИТНИЙ КОДЕКС УКРАЇНИ
Всі новини Бориспіль Кримінал Події в місті Суспільство Культура і освіта Спорт Україна Економіка і бізнес Народні новини

ПРИЙНЯТО НОВИЙ МИТНИЙ КОДЕКС УКРАЇНИ

Опубліковано: 11 листопада 2011 о 15:04
ПРИЙНЯТО НОВИЙ МИТНИЙ КОДЕКС УКРАЇНИ
Начальник Київської обласної митниці Володимир Григор’єв за участю керівництва митниці та керівників структурних підрозділів провів прес-конференцію для журналістів, темою якої була нова редакція Митного кодексу України, його новації та основні положення.

Зокрема, присутні від першої особи митниці змогли дізнатися, що Верховною Радою України прийнято новий Митний Кодекс України, про те, що в даному кодексі зосереджено положення, які раніше містилися в різних законах та підзаконних актах та про багато іншого.

Позитивні аспекти нової редакції Митного Кодексу стосуватимуться як простих громадян, які перетинатимуть митний кордон України, так і суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності.

Зокрема, дуже велику увагу в цьому документі приділено використанню сучасних електронних систем і технологій, які дозволяють скоротити час проходження товарів через митницю, мінімізувати суб‘єктивний вплив на прийняття рішень та зменшити кількість бюрократичних процедур.

Для повноцінного функціонування «Електронної митниці» Президентом України було доручено центральним органам виконавчої влади запровадити видачу дозвільних документів, необхідних для здійснення митних процедур, в електронному вигляді.
Однак, на даний час жодний з 22-х органів державної влади не надає Держмитслужбі дозвільні документи в електронному вигляді.

Також новим Митним Кодексом передбачено, що з 1 СІЧНЯ 2012 РОКУ час митного оформлення однієї імпортно-експортної операції скорочується з 24 годин до 4 годин.
Таким чином, підприємці матимуть змогу самостійно фіксувати в електронних системах митниці дату та час подання ними митної декларації. Разом з тим посадові особи митних органів нестимуть персональну відповідальність за порушення строку митного оформлення.

Запровадження системи управління ризиками дозволяє скоротити час митного оформлення товарів, підвищити ефективність митного контролю та уникнути безпідставних втручань митників в експортно-імпортні операції підприємців.

Ще одне з найважливіших нововведень нового Кодексу - запровадження в Україні спеціальних спрощених митних процедур для добросовісних підприємців.
Українські підприємці, які тривалий час працюють на ринку, не мають заборгованостей, не допускають суттєвих правопорушень, мають кваліфікований персонал зможуть отримати статус УПОВНОВАЖЕНОГО ОПЕРАТОРА ЕКОНОМІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ.

Особи, які отримали цей статус, матимуть один із дозволів на спрощення митних процедур.
Також в новому Кодексі приділено особливу увагу питанню визначення митної вартості.
Зокрема, визначено вичерпний перелік документів, які митниця має право отримати від підприємця.

Зокрема, з 1 січня 2012 року громадяни матимуть право ввозити на митну територію України товари на загальну суму:

• до 300 євро – у міжнародних поштових та експрес-відправленнях (поріг збільшено з 200 до 300 євро);
• до 1 000 євро та вагою до 50 кг у ручній поклажі – без сплати будь-яких податків товари (поріг збільшено з 200 до 1 000 євро);
• від 1 000 євро до 10 000 євро – із сплатою ввізного мита у розмірі 10 відсотків та ПДВ у розмірі 20 відсотків (зменшена загальна ставка мита з 20 до 10 відсотків);
• більше 10 000 євро – в порядку передбаченому для суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності (поріг збільшено з 1 000 до 10 000 євро).

Норми ж ввезення на митну територію України громадянами валюти, алкогольних напоїв, продуктів харчування та тютюнових виробів залишилися незмінними.
Нове поняття «Компроміс у митній справі» - це встановлення випадків коли при виявленні порушення митних правил товари можуть бути пропущені через митний кордон України до завершення розгляду справи про це порушення.

Новий Кодекс також звільняє підприємців від відповідальності за допущені ними ненавмисні помилки. Зокрема, запроваджено врегулювання питань порушення митних правил на основі компромісу.

Декриміналізовано товарну контрабанду, тобто переведено її з розряду кримінальних злочинів до складу адміністративних правопорушень.
Скорочено перелік видів порушень митних правил та переглянуто стягнення, які застосовуються за їх вчинення.

Встановлено 18 видів правопорушень, за вчинення 5 з яких передбачено стягнення у вигляді конфіскації (для порівняння: діючим Митним кодексом передбачено 27 видів правопорушень, за 11 з яких передбачено стягнення у вигляді конфіскації).
Також новий Митний кодекс суттєво розширює права підприємців в частині оскарження рішень, дій та бездіяльності митних органів та їх посадових осіб. Нововведенням Кодексу є також визначення правила, за яким шкода, завдана підприємству неправомірними діями посадових осіб митного органу під час проведення перевірки, відшкодовується за рахунок коштів державного бюджету в порядку, установленому законом.
Переглядів: 6149

Схожі новини:

Всього коментарів: 0
avatar
СВІЖІ НОВИНИ
Igris.com.ua Реклама в Ігрісі Авторські права Співпраця з нами Наші вакансії Контакти Новини Напиши редактору

Copyright 2010 - 2016 "Ігріс.com.ua" Розробка та підтримка сайту Движение БорисполяВхід для редакторів

Rambler's Top100