Інтернет-газета ІгрісФото панорама БорисполяПрапор Борисполя
Фото панорама БорисполяПонеділок, 12 вересня 2016, 21:13
» » » Поспішайте отримати податкову знижку (податковий кредит)!
Всі новини Бориспіль Кримінал Події в місті Суспільство Культура і освіта Спорт Україна Економіка і бізнес Народні новини

Поспішайте отримати податкову знижку (податковий кредит)!

Опубліковано: 28 березня 2011 о 11:54
Поспішайте отримати податкову знижку (податковий кредит)!
Поспішайте отримати податкову знижку (податковий кредит)!

Продовжується Кампанія декларування 2011 року. До Бориспільської державної об’єднаної податкової інспекції надходять численні звернення громадян щодо отримання податкової знижки (податкового кредиту), а саме:

Які громадяни мають право на подання декларації на отримання податкової знижки (податкового кредиту)?
Право на отримання податкової знижки (податного кредиту) мають право платники податку, які у 2010 році сплачували вартість середньої професійної або вищої форми навчання, вносили пожертвування або благодійні внески неприбутковим організаціям, понесли витрати, пов’язані з іпотечним кредитуванням та з договорами довгострокового страхування життя та недержавного пенсійного страхування, сплачували вартість штучного запліднення, усиновлювали дітей. Необхідно звернути увагу, що у 2011 році право на податкову знижку мають громадяни, які сплачували кошти у зв’язку із переобладнанням власного транспортного засобу, з використанням у вигляді палива моторного сумішевого, біоетанолу, біодизелю, стиснутого або скрапленого газу, інших видів біопалива.

Який термін подання громадянами податкової річної декларації на отримання податкової знижки (податкового кредиту)?
У зв’язку з ухваленням Податкового кодексу України термін подання податкової річної декларації про доходи за 2010 рік для громадян, встановлено до 1 травня.
До цього ж часу потрібно подати податкові декларації і тим громадянам, які мають право на отримання податкової знижки (податкового кредиту), адже після 1 травня 2011 року вони не зможуть реалізувати це право. Раніше цей строк був значно більший – впродовж усього року.
Право на податковий кредит на наступні роки не переноситься.

До якого податкового органу платнику податку необхідно надавати декларацію про отримані доходи?
Надається податкова декларація до державної податкової інспекції за місцем проживання громадянина (за реєстрацією в паспорті). Тобто, громадяни міста та району подають декларації до Бориспільської ОДПІ за адресою: м.Бориспіль, вул.Котляревського, 2, І поверх, кабінет №5. Працівники податкової інспекції приймають декларації у робочі дні з 9.00 год. до 19.00 год.(у п’ятницю з 9.00 год. до 18.00 год.), у вихідні дні з 9.00 год. до 13.00 год.

Яка допомога з боку податківців буде надаватися громадянам при заповненні декларації?
Громадяни, які подають річну податкову декларацію, мають можливість безпосередньо у податковій інспекції отримати консультаційну допомогу фахівців щодо її заповнення ( кабінети №№ 5,13 ) та за телефонами: 6-79-93,6-79-92..

Чи мають право на податковий кредит громадяни, які відмовилися від ідентифікаційного номера?
Особи, які офіційно відмовилися від ідентифікаційного номера, мають право здійснювати будь-які платежі без цього номера, але не мають законодавчих підстав для нарахування податкового кредиту.

Чи можна включити до складу податкового кредиту оплату за навчання на військовій кафедрі?
Оскільки навчання на військовій кафедрі – це додаткова послуга навчального закладу, яка не є обов’язковою у процесі безпосереднього навчання за обраним фахом, то і оплачується вона окремо від оплати за навчання. Тому включення таких витрат до податкового кредиту чинним законодавством не передбачено.

Чи має право батько (мати) на податковий кредит за навчання сина, якщо він навчається у вузі та паралельно працює й отримує заробітну плату?
Студент, який працює, повинен сам подати декларацію з метою одержання податкового кредиту на навчання у межах одержання ним протягом звітного податкового року (2010р.) заробітної плати та сплаченого податку з доходів фізичних осіб. Тобто, батьки студента, який працює та отримує заробітну плату, не мають права на повернення податкового кредиту за навчання дитини – студента.

Чи можна підтвердити оплату вартості навчання довідкою з вузу, а не квитанціями?
Оскільки, довідка з вузу про надходження коштів на рахунок навчального закладу за навчання студента не є платіжним документом, то право на нарахування податкового кредиту слід підтверджувати винятково платіжними документами.

Пащенко Ю.Г.
Начальник Бориспільської ОДПІ

Переглядів: 5754

Схожі новини:

Всього коментарів: 0
avatar
СВІЖІ НОВИНИ
Igris.com.ua Реклама в Ігрісі Авторські права Співпраця з нами Наші вакансії Контакти Новини Напиши редактору

Copyright 2010 - 2016 "Ігріс.com.ua" Розробка та підтримка сайту Движение БорисполяВхід для редакторів

Rambler's Top100