Інтернет-газета ІгрісФото панорама БорисполяПрапор Борисполя
Фото панорама БорисполяПонеділок, 12 вересня 2016, 21:11
» » » Податкова соціальна пільга
Всі новини Бориспіль Кримінал Події в місті Суспільство Культура і освіта Спорт Україна Економіка і бізнес Народні новини

Податкова соціальна пільга

Опубліковано: 08 квітня 2010 о 15:01
Податкова соціальна пільга
Податкова соціальна пільга. Хто може її отримати.

До Бориспільської об’єднаної податкової інспекції часто надходять численні звернення громадян щодо застосування податкової соціальної пільги, а саме:

До яких доходів застосовується податкова соціальна пільга?
Законом України " Про податок з доходів фізичних осіб” (далі Закон) встановлено, що податкова соціальна пільга застосовується лише до доходу, нарахованого як заробітна плата (інші прирівняні до неї виплати, компенсації та відшкодування).
До доходів, відмінних від заробітної плати, застосування податкової соціальної пільги не передбачено.

Чи є обов'язковим подання заяви в бухгалтерію підприємства на отримання соціальної податкової пільги?
Податкова соціальна пільга застосовується до заробітної плати виключно за одним місцем нарахування, яке працівник обирає самостійно і подає працедавцю заяву про її застосування. Без подання заяви податкова соціальна пільга застосовується лише тоді, коли працівник здійснював свою діяльність на підприємстві станом на 01.01.2004 р. (з моменту вступу в дію Закону”) що зазначено у трудовій книжці.

Чи потрібно щомісяця або щороку подавати працедавцю нову заяву на застосування податкової соціальної пільги?
Працівнику підприємства, який вже користується на законних підставах правом на податкову соціальну пільгу, не треба щомісяця або щороку подавати працедавцю нову заяву на застосування до його заробітної плати податкової соціальної пільги.

Який розмір податкової соціальної пільги у 2010 році?
Податкова соціальна пільга для будь-якого платника податку застосовується в розмірі 434 грн.50 коп., що становить 50% мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня 2010 року – 869 грн.
Розмір податкових соціальних пільг залежить від категорій платників податку і дорівнює 100% (434,50 грн.), 150% (651,75 грн.), 200% (869,0 грн.).
Необхідно відмітити, що податкова соціальна пільга може застосовуватися лише тоді, коли у працівника нарахована заробітна плата протягом місяця не перевищує 1220 грн.

Яку відповідальність несе працівник, якщо він одночасно подав заяви на застосування податкової соціальної пільги декільком працедавцям?
Якщо працівник подав заяви на отримання податкової соціальної пільги за декількома місцями отримання доходу, то він втрачає право на отримання податкової соціальної пільги за всіма місцями роботи, починаючи з місяця, у якому мало місце таке порушення, та закінчуючи місяцем, у якому право на застосування пільги відновлюється. Відновити право на застосування податкової соціальної пільги працівник може, якщо він подає заяву про відмову від такої пільги всім працедавцям із зазначенням місяця, в якому мало місце таке порушення, на підставі чого окремий працедавець розраховує та утримує суму недоплати податку та штраф у розмірі 100 відсотків суми такої недоплати за рахунок найближчої виплати заробітної плати такому працівнику, а при недостатності суми такої виплати – за рахунок наступних виплат.

У якому розмірі застосовується соціальна податкова пільга до заробітної плати самотньої матері або самотнього батька?
Якщо працівник є самотньою матір’ю або самотнім батьком (опікуном, піклувальником), то до їх заробітної плати застосовується податкова соціальна пільга у сумі 651,75 грн., у розрахунку на кожну дитину віком до 18 років.
Граничний розмір заробітної плати, який дає право на отримання податкової соціальної пільги, визначається як добуток суми – 1220,0 грн. помноженої на кількість дітей.

Який розмір податкової соціальної пільги надається при виплаті заробітної плати багатодітних працівників?
Відповідно до Закону багатодітні працівники по 31.12.2009 р. отримували податкову соціальну пільгу у розмірі 150%. Починаючи із заробітної плати, нарахованої за січень 2010 року, на підставі змін до Закону, особи, які виховують трьох і більше дітей, мають право на податкову соціальну пільгу у розмірі 200% ( у 2010 році - 869,0 грн.) у розрахунку на кожну дитину. При цьому за кожним з таких багатодітних працівників продовжує зберігатися право на додаткове одержання податкової соціальної пільги 100% ( у 2010 році - 434,5 грн.).


Інформацію надав начальник Бориспільської ОДПІ

Переглядів: 4043

Схожі новини:

Всього коментарів: 0
avatar
СВІЖІ НОВИНИ
Igris.com.ua Реклама в Ігрісі Авторські права Співпраця з нами Наші вакансії Контакти Новини Напиши редактору

Copyright 2010 - 2016 "Ігріс.com.ua" Розробка та підтримка сайту Движение БорисполяВхід для редакторів

Rambler's Top100