Інтернет-газета ІгрісФото панорама БорисполяПрапор Борисполя
Фото панорама БорисполяПонеділок, 12 вересня 2016, 16:56
» » » Янукович підписав закон про розподіл майна при розлученні
Всі новини Бориспіль Кримінал Події в місті Суспільство Культура і освіта Спорт Україна Економіка і бізнес Народні новини

Янукович підписав закон про розподіл майна при розлученні

Опубліковано: 28 січня 2011 о 12:54
Янукович підписав закон про розподіл майна при розлученні
Президент України Віктор Янукович підписав закон «Про внесення зміни до статті 61 Сімейного кодексу України щодо об'єктів права спільної сумісної власності подружжя». Про це повідомляє прес-служба глави української держави.

Згідно з новими нормами, спільною сумісною власністю подружжя є житло, придбане кожним із подружжя під час шлюбу в результаті приватизації, і земельна ділянка, безоплатно отриманий кожною з подружжя із земель державної або комунальної власності, в тому числі приватизації.

Автор закону, який був прийнятий у парламенті 11 січня, депутат від Партії регіонів Юрій Мірошниченко звертав увагу, що Сімейний кодекс досить повно регулює такі питання, як право власності на зарплату, пенсію, стипендію, інші доходи одного з подружжя. У той же час залишався не врегульованим питання про право власності подружжя на земельні ділянки, безкоштовно отримані чоловіком або дружиною під час шлюбу. У результаті такої невизначеності при розірванні шлюбу та поділ майна суди порізному застосовували норми закону.

Відповідно до статті 60 Сімейного кодексу майно, набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної власності. Ця норма справедлива й у випадку, якщо один з подружжя не мав з поважної причини самостійного заробітку (доходу).

Розподіл квартири подружжя при розлученні в Україні
У випадку розлучення діє відоме фундаментальне положення, що набуває чинності при розподілі майна подружжя - придбане у шлюбі, належить чоловікові й дружині на праві загальної спільної власності, і передбачається, що кожний з подружжя в спільному майні має рівну частку.

Розділ майна допускається як під час шлюбу, так і після розірвання шлюбу.
Квартира, придбана в шлюбі, не завжди є спільною власністю подружжя. Приналежність покупки залежить від того, за чиї кошти була придбана квартира.

Законодавством України визначено, що особистою приватною власністю подружжя є:
- майно, придбане до шлюбу;
- майно, придбане за час шлюбу, але на підставі договору дарування або в порядку спадкування;
- майно, придбане за час шлюбу, але за кошти, які належали одному з подружжя особисто.
- речі індивідуального користування, у тому числі коштовності, навіть тоді, коли вони були придбані за рахунок загального фінансування подружжя.
- засоби, отримані як відшкодування за втрату (ушкодження) речі, що їй, йому належали, а також як відшкодування нанесеної моральної шкоди.
- страхові суми, отримані за обов'язкове особисте страхування, а також за добровільне особисте страхування, якщо страхові внески платилися за рахунок засобів, які були особистою приватною власністю кожного з подружжя.
- премії, нагороди, які отримані за особисті заслуги.
- житло, придбане за час шлюбу внаслідок його приватизації.
- земельна ділянка, придбана за час шлюбу внаслідок його приватизації, якщо ділянка раніше перебувала в користуванні і його розмір відповідає нормам безкоштовної приватизації.

У Сімейному кодексі сказано, що майно, придбане чоловіками під час шлюбу, належить їм на правах загальної спільної власності. Тому при розлученні квартира буде ділитися навпіл.

Так, статтею 61 Сімейного кодексу установлено, що об'єктом права загальної спільної власності подружжя є житло, придбане одним з подружжя під час шлюбу внаслідок приватизації державного житлового фонду.

При придбанні квартири, вона може бути оформлена як на когось одного з подружжя, так і на обох одночасно (наприклад у договорі купівлі-продажу вказуються відразу двоє власників). Однак найчастіше, право власності оформляють тільки на когось одного.
Суд може замінити частину квартири, що належить одному з подружжя грошовою компенсацією. Але, тільки якщо це влаштовує усі сторони.
Переглядів: 11182

Схожі новини:

Всього коментарів: 1
avatar
1 Сима • 19:37, 10 жовтня 2013
не РОЗПОДІЛ, а ПОДІЛ. Читайте Закон.
avatar
СВІЖІ НОВИНИ
Igris.com.ua Реклама в Ігрісі Авторські права Співпраця з нами Наші вакансії Контакти Новини Напиши редактору

Copyright 2010 - 2016 "Ігріс.com.ua" Розробка та підтримка сайту Движение БорисполяВхід для редакторів

Rambler's Top100