Інтернет-газета ІгрісФото панорама БорисполяПрапор Борисполя
Фото панорама БорисполяПонеділок, 12 вересня 2016, 16:33
» » » Як будемо платити єдиний податок по-новому
Всі новини Бориспіль Кримінал Події в місті Суспільство Культура і освіта Спорт Україна Економіка і бізнес Народні новини

Як будемо платити єдиний податок по-новому

Опубліковано: 25 жовтня 2011 о 13:05
Як будемо платити єдиний податок по-новому
Хто може бути платником єдиного податку, і як будуть встановлюватися ставки податку.

20 жовтня 2011 нарешті сталося те, чого з завмиранням серця чекали багато підприємців з того дня, коли набув чинності Податковий Кодекс України: парламент проголосував за внесення змін до чинного законодавства щодо спрощеної системи оподаткування. Якщо президент підпише законопроект, зміни набудуть чинності 1 січня 2012 року. Чого чекати підприємцям-спрощенцям в році прийдешньому з'ясовував Prostopravo.com.ua.

Хто може бути платником єдиного податку

Платники єдиного податку тепер будуть підрозділятися на 4 групи:

1 група. Фізичні особи-підприємці, які не використовують найману працю і здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торгових місць на ринку або надають побутові послуги населенню. Річний обсяг доходу не повинен перевищувати 150 тис. грн.

2 група. Фізичні особи-підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та (або) населенню, виробництво і (або) продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства. При цьому не використовують найману працю або кількість найманих працівників не перевищує 10 осіб, а річний обсяг доходу не перевищує 1 млн. грн.

У цю групу не входять фізичні особи-підприємці, які надають посередницькі послуги з купівлі-продажу, оренди та оцінювання нерухомого майна. Такі підприємці можуть належати виключно до 3 групи платників податків, якщо відповідають вимогам, встановленим для неї законодавством.

3 група. Фізичні особи-підприємці, які не використовують найману працю, або кількість найманих працівників у них не перевищує 10 осіб. Обсяг доходу не перевищує 3 млн. грн.

При розрахунку загальної кількості осіб, які перебувають у трудових відносинах з платниками єдиного податку - фізичними особами, не враховуються працівники, які перебувають у відпустці у зв'язку з вагітністю та пологами, а також у відпустці по догляду за дитиною.

4 група. Юридичні особи будь-якої організаційно-правової форми, якщо середня кількість працівників у них не перевищує 50 осіб, а обсяг доходу - 5 млн. грн.

Не можуть бути платниками єдиного податку фізичні та юридичні особи, які здійснюють деякі види діяльності, перелік яких встановлений ПКУ, а також:
- суб'єкти господарювання, у статутному капіталі яких сукупність часток, які належать юридичним особам-неплатниками єдиного податку, дорівнює або перевищує 25%;
- представництва, філії, відділення та інші відокремлені підрозділи юридичної особи - неплатника єдиного податку;
- фізичні та юридичні особи - нерезиденти;
- суб'єкти господарювання, які на день подання заявки про реєстрацію платником єдиного податку мають податковий борг, крім безнадійного податкового боргу, який виник внаслідок обставин непереборної сили (форс-мажору).

Ще один важливий момент: платники єдиного податку повинні здійснювати розрахунки за поставлені товари (виконані роботи, надані послуги) виключно в грошовій формі (готівковій або безготівковій). При цьому, платники єдиного податку 1, 2 і 3 групи не використовують реєстратори розрахункових операцій.

Ставки податку

Ставка єдиного податку встановлюється, як і колись, або у фіксованому розмірі, або у відсотковому відношенні від доходу підприємця. Однак тепер розмір фіксованих ставок єдиного податку залежатиме від розміру мінімальної заробітної плати.

Фіксовані ставки єдиного податку встановлюються сільськими, селищними та місцевими радами для фізичних осіб-підприємців у відсотках від мінімальної заробітної плати:
- для 1 групи єдиноподатників - від 1 до 10% мінімальної заробітної плати (тобто орієнтовно від 10 до 100 грн.);
- для 2 групи - від 2 до 20% мінімальної заробітної плати (тобто приблизно від 20 до 200 грн.).

Ставка єдиного податку у відсотковому відношенні від доходу встановлюється для 3 та 4 групи платників податків:
- 3% від доходу - у разі сплати ПДВ;
- 5% від доходу - у разі включення ПДВ до складу єдиного податку.

Ставка єдиного податку для платників 1, 2 і 3 групи становить 15% від:
- суми перевищення обсягу доходу, встановленого для відповідної групи платників податків;
- доходу, отриманого від діяльності, не зазначеної у свідоцтві платника єдиного податку 1 і 2 групи;
- доходу, отриманого при застосуванні іншого способу розрахунків, ніж передбачено для платників єдиного податку;
- доходу, отриманого від видів діяльності, що не дають права застосовувати спрощену систему оподаткування.

Для 4 групи платників єдиного податку ставка податку встановлюється у подвійному розмірі (6% + ПДВ або 10%):
- від суми перевищення обсягу доходу;
- від доходу, отриманого внаслідок застосування іншого способу розрахунків (не у грошовій формі);
- від доходу, отриманого від здійснення діяльності, не дає права застосовувати спрощену систему оподаткування.

У разі здійснення платниками єдиного податку 1 і 2 груп декількох видів діяльності, або здійснення ними діяльності на території декількох населених пунктів, застосовується максимальний розмір ставки єдиного податку, встановлений для відповідної групи платників єдиного податку.

Порядок звітності та оплати

Податковим звітним періодом для платників єдиного податку 1 групи є календарний рік, для платників податків 2,3 і 4 групи - календарний квартал.

1 і 2 група повинні будуть сплачувати єдиний податок авансовими платежами не пізніше 20 числа поточного місяця. Такі платники податків можуть сплатити єдиний податок авансом за весь звітний період (рік чи квартал), але не більше, ніж до кінця поточного року.

Для 3 і 4 групи платників податків встановлено інший строк сплати єдиного податку - протягом 10 календарних днів після граничного строку подання податкової декларації за звітний квартал.

Платники єдиного податку 1 і 2 груп, які не використовують найману працю, звільняються від сплати єдиного податку протягом 1 календарного місяця в рік на час відпустки, а також на період хвороби, підтвердженої копією листка непрацездатності, якщо хвороба триває 30 і більше календарних днів.

Платники єдиного податку будуть звільнені від сплати таких податків:
- податку на прибуток;
- прибуткового податку в частині доходів, отриманих в результаті господарської діяльності фізичної особи;
- ПДВ з операцій з поставки товарів, робіт, послуг, місце поставки яких розміщено на митній території України, крім платників податків обрали ставку єдиного податку 3%;
- земельного податку, крім земельного податку за ділянки, які не використовуються для здійснення підприємницької діяльності;
- збору за здійснення деяких видів підприємницької діяльності;
- збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства.

Як бачимо, платник єдиного податку не звільняється від сплати єдиного соціального внеску.

У разі ввезення товарів на митну територію України податки, збори і мита оплачуються платником єдиного податку на загальних підставах.

Як стати єдиноподатником

Якщо Ви прийняли рішення перейти (залишитися) на спрощеній системі оподаткування і Ваш бізнес відповідає вимогам, що висуваються законодавством, Вам потрібно подати відповідну заяву до податкового органу за місцем реєстрації.

Фізичні особи - підприємці, які до кінця місяця, в якому відбулася державна реєстрація, подали заяву про обрання спрощеної системи оподаткування 1 та 2 групи, вважаються платниками єдиного податку з першого числа місяця, наступного за місяцем, в якому виписано свідоцтво платника єдиного податку. А новостворені суб'єкти хозяйствованія3 і4 групи, які подали заявку до кінця місяця, в якому вони були зареєстровані, вважаються платниками єдиного податку з дня їх державної реєстрації.

Суб'єкт господарювання, який є платником податків і зборів на загальних підставах, може прийняти рішення про перехід на спрощену систему оподаткування один раз протягом календарного року не пізніше, ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу. До заяви також потрібно докласти розрахунок доходу за попередній рік.

- У заяві мають бути зазначені такі відомості:
- найменування та код ЄДРПОУ юридичної особи, або ПІБ та ІПН фізичної особи-підприємця;
- дані документа, що підтверджує державну реєстрацію;
- податкову адресу;
- місце здійснення господарської діяльності;
- вибрані фізичною особою-підприємцем види господарської діяльності, а в разі здійснення виробництва - також види продукції;
- вибрані ставки єдиного податку;
- кількість найманих працівників;
- дата (період) вибору чи переходу на спрощену систему оподаткування.

Свідоцтво платника єдиного податку видається органом державної податкової служби безкоштовно протягом 10 календарних днів з дня подачі заяви.

Видані свідоцтва про сплату єдиного податку та патенти про оплату фіксованого податку на 2011 рік дійсні до отримання нового свідоцтва платника єдиного податку, але не пізніше, ніж до 1 червня 2012 року. При цьому, заяви про перехід на спрощену систему оподаткування з 1 січня 2012 року будуть прийматися до 25 січня 2012 року.

Переглядів: 6721

Схожі новини:

Всього коментарів: 0
avatar
СВІЖІ НОВИНИ
Igris.com.ua Реклама в Ігрісі Авторські права Співпраця з нами Наші вакансії Контакти Новини Напиши редактору

Copyright 2010 - 2016 "Ігріс.com.ua" Розробка та підтримка сайту Движение БорисполяВхід для редакторів

Rambler's Top100